Klijuoti pačiam ar neklijuoti ? Štai kur klausimas :)

Verta ryžtis bandyti pačiam visa tai padaryti, nieko nėra sudėtingo, reikia tik noro ir tiesių rankų :)

Pateikiame sąrašą įrankių bei darbų eiliškumą

1. Rankinis arba automatinis automobilio plovimas vandeniu be chemikalų.

2. Detalus paviršiaus valymas muilo bei vandens mišiniu. Proporcija: 1 litras vandens + 20 ml skysto muilo. Skysto muilo neturi būti per daug, nes tik išriebalinsite paviršių. Rinktis kuo mažiau putojantį.

3. Kruopštus valymas visų giliausių tarpų naudojant izopropileno spiritą arba buityje dažniau sutinkamą Vaitspiritą. Įpatingą dėmesį skirti vietoms kuriose gali būti tepalų ar kuro likučių. Nerekomenduojame klijuoti plėvelės jeigu automobilis nesenai buvo vaškuojamas ar poliruojamas. Plėvelė gali netinkamai prisiklijuoti prie pagrindo jeigu ant jo bus riebalinis sluoksnis.

Dėmėsio!  Nepamirškite jog plėvelę reiks užlenkti į vidinę kėbulo pusę, tad ir tos vietos turi būti idealiai švarios. Apie 2 centimetrai užlenkimo.

 

Įrankiai:

Kieta bei minkšta brauklė

Specialios nesipūkuojančios pirštinės

Magnetai arba magnetinė brauklė

Labai aštrus peilis nulaužiamais ašmenimis

Metras, patogiau būtų minkšta ruletė

Statybinis fenas, buitinis taip pat tinka. Tačiau yra rizika kad perkais

Vienas viso darbo nepadarysite, taigi reikės dar dviejų papildomų rankų.

Klijavimo patalpa:

Dar esant patalpai tuščiai sudrėkinkite orą su gėlių purškikliu – taip jūs nusodinsite ore sklandančias dulkes po to nepamirškite šlapiai nuvalyti grindis.

Ne mažiau kaip 18 ir ne daugiau 25 laipsnių šilumos.

Jeigu automobilis atvarytas iš lauko į garažą rekomenduojame jį palikti bent porai valandų kol kebulas sušils arba atvės. Nešildykite kėbulo fenu, gali įtakoti lako pažeidimus bei netolygų plėvelės prisiklijavimą. Venkite garažo vartų atidarinėjimo. Plėvelę laikyti toje pačioje patalpoje kur ir klijuosite.

 

Klijavimas:


Pradėkite klijuoti nuo paprasčiausių kėbulo formų. Tarkime tai bus sparnas.

Išmatuokite detalę tolimiausiuose kraštuose ir pridėkite prie kiekvieno krašto po 10 cm, šiuos kraštus galėsite liesti  pirštais tempiant plėvelę, vėliau juos nupjausite.

klijuojame sparna

Magnetais pozicionuokite plėvelę pagal sparną, kad visuose kraštuose būtų 10 cm plėvelės rezervas.

Pradėkite nuo viršaus link apačios. Apatinį popierių nuklijuokite ne visą iš karto, priešingu atveju sunku bus sukontroliuoti plėvelę bei prie jos prilips dulkės.

Su minkšta braukle lengvai spauskite plėvelę pagal sparno formas. Tik tada kai visas sparnas bus apklijuotas bei apipjautas pakaitinkite plėvelę ir su kieta braukle prispauskite plėvelę stipriau .

Darbas baigtas.

Patarimas: Pasilikite bamperius pačiai pabaigai, tada kai jau įgusite valdyti brauklę bei perprasite plėvelės tempimo galimybes.